Bitcoin ve kripto para piyasası tabana ulaştı mı?

Joseph Lubin’i tanırsınız. Kendisi Ethereum kurucu ortağı. Kendileri aylardır dibe doğru son hızda giden marketin artık dibe ulaştığına dair bir söylemde bulundu.

An itibariyle piyasalarda ciddi bir karamsarlık var. Bir çok yatırımcı nereye yöneleceğini şaşırmış, bir çoğu ise zararlarını kapatma adına attığı adımlarda ikinci hatta üçüncü kez hayal kırıklığına uğramış durumda. Lubin bu konuda bir sorumluluk alarak bir denge yaratmak mı istedi, ya da güven tazelemeyi mi amaçladı bilinmez ancak resmi olarak daha da aşağıya gidilmeyeceğini duyurdu.

Tabi bu tek başına yeterli değil. Zira bu öyle bir piyasa ki, çok az insanın bir kaç lafıyla bir şeyleri değiştirebiliyorsunuz. MCafee olayını hatırlayanlarınız vardır. Mcafee günlük olarak altcoin öneriyordu ancak o gün %30 artış gözlemlediğimiz oluyordu. Bu olay bir kaç gün devam etti. Alenen pump yapıldığı tamamen ortaya çıkınca da Mcafee artık öneride bulunmayacağını açıkladı. Tabii bu arada kimler nasıl paralar götürdü, bilinmez. Ancak dediğim gibi. Milyarlarca dolarlık bir yatırım yapacağınızı açıklamadığınız sürece, Amazon, Tesla, Apple gibi bir markanın sahibi olmadığınız sürece piyasaya böyle bir etki yaratamazsınız.

Kıssadan hisse, aylardır çeşitli insanlar, çeşitli finans uzmanları çıkıp belli tahminlerde bulunuyorlar ancak değişen bir şey olmuyor. Hatta zaman zaman tahminlerini düşürdükleri bile oldu. Güven ortamı tabi ki bundan dolayı da sarsılmakta.

Bizlere zeval olmaz. Bizler elçiyiz. Her gelişmeyi sizlere iletebilmek adına çalışıyoruz. Aklınızda soru işareti kalmaması adına bu olayla ilgili yorumlarımızı da paylaşmış bulunduk. Tabi ki hepimizin beklentisi ilerleyen günlerde piyasanın yükselmesi yönünde. Ancak ne kadar daha bekleyeceğiz, bu cevabı bilinemeyen bir soru.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *