Çerezlik oyun mu istediniz? Minion Masters tam size göre!

Oyun sektörü kelimenin tam anlamıyla acayip yerlere gitti. MMORPG ile başlayan furya yerini MOBA’lara bıraktı. Şimdilerde ise insanlarda bir Battle Royal çılgınlığı söz konusu.

E tabi konu böyle olunca biz old school sayılabilecek bir beğeni durumuyla ilişkilendiriliyor olduk. Pek eski oyunculara, bu royal sistemine, 1 saati bulan maçlara alışkın olmayan, ya da günlük iş hayatında arada bi bakıp çıkabileceği oyunlar gelmez oldu.

İnanır mısınız, hala daha bilgisayarımda NFS Underground, Max Payne 2 kuruludur. Sıkıldıkça çerez niyetine açar oynarım.

Tabi bunların yanında bir flash oyun alışkanlığımız da vardır. Zamanında oyun bulmak o kadar kolay değilken, internetten çat diye indirme yapamıyorken miniclip sayesinde bir çoğumuz flash oyunlara merak saldık. Bu evrede bir elit kitle ise Tower Defense ile tanıştı. Şimdi anlatacağım oyun neredeyse bir Tower Defence mantığıyla çalışıyor.

Minion Masters, temel bağlamda Tower Defence sistemini ele alıyor. Ancak modern online oyun mantelitesi ile çok iç içe. Şöyle ki, yine herolar mevcut. Seçeceğiniz herolara özel kartlarınız var. Aşağıdaki skill bar doldukça belirli mana değerlerine göre kartlarınızı oynayarak oyun alanına yaratıklar sürüyorsunuz. Belirli bir strateji dahilinde sürdüğünüz kartlar neticesinde iki oyuncudan hangisi karşı tarafın kulesini patlatırsa oyunu kazanıyor.

Sistem bu kadar basit, ancak eğlence bir o kadar fazla. En güzel yanı ise, maksimum 1 dakika içerisinde maç bulabiliyorsunuz. Buna ek olarak da bir maç maksimum 3-4 dakika sürüyor.

Oyunun boyutu çok küçük ve Steam üzerinden ücretsiz olarak indirme sağlayabilirsiniz. Bu eğlenceden geri kalmamanızı tavsiye ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *