Fishing ve Cooking ne kadar önemli? World of Warcraft

Herkese merhabalar.

World of Warcraft içerisinde yapabildiklerimizin sınırı yok desek yeridir. Güncelle ilgili değil, kendi oynamış olduğum server, Warmane üzerinden örnekler vereceğim. Wrath of the Lich King paketi üzerinden gideceğiz.

Hali hazırda oyunda 2 meslek öğrenebiliyoruz. Bunları genelde kombine şekilde uygulamak, her zaman faydamıza oluyor. Örnek olarak, Jewelcrafting yapmak istiyorsanız, sizin için en doğru yan meslek Mining’dir. Çünkü Jewelcraft’ı yükseltebilmek için ihtiyacımız olan tek şey Mining sayesinde elde ettiğimiz taşlar.

Bu yönde, iki mesleğin yeterli olup olmadığını düşündüm. İhtiyacımız olan tek şey kendi mesleğimizle elde edip sonra kendi itemlerimize basmış olduğumuz eklentilerle mi kısıtlı? Bence değil.

Bugün Fishing ve Cooking’in faydasına değineceğim.

Fishing’in aslında yukarıdaki örnekte Mining yerine geçtiğini söylemem mümkün. Yükseltmesi zor, oradan oraya görev peşinde koşturan bir uğraş. Ancak şöyle bir fayda mevcut ki, fishing sayesinde elde ettiğimiz balıklar ile Cooking skillimizi de maksimum levela kadar getirebiliyoruz.

Yapmamız gereken tek şey kendimize güzel bir guide bulup, ana şehirlerdeki tüm Recipe’leri toplamak. Kendimize bir balıkçılık rotası çıkaracak, bu rota dahilinde fishing skilline level atlatırken tuttuğumuz balıkların hiç birini heba etmeyeceğiz. İşimiz bittiğinde ve 450 level fishinge ulaştığımızda ise Cooking skillini kasmak çok az vaktimizi alacak. Malzemelerimiz elimizde hazır olacak.

Peki cookingin bize nasıl bir faydası olacak?

Şöyle ki, gözünüzün önüne bu noktada yine Jewelcrafting’i getirmenizi istiyorum. İlerleyen levellarda karakterimize eklediğimiz gemlerin nasıl yüksek fayda sağladığını bir düşünün. Cooking yeteneğiniz sayesinde harika yemekler pişirebiliyor, bunları raid arkadaşlarımıza ikram edebiliyor, Well Fed konumuna geldiğimizde ise ciddi bir stat artışı yaşıyoruz. Üzerinizde ekstra bir item daha olduğunu düşünsenize?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *