Timeets Evde Çalışanlar Derneği

Herkese selamlar!

Steemit üzerindeki bir çok kullanıcı hali hazırda geçimini internetten sağlamakta. Kimimiz videolar çekiyor, kimimiz blog yazıyor, kimimiz ise başka bir alanda başka bir şekilde hizmet veriyor.

Mesela ben. Ben de uzun yıllardır evde çalışıyorum. Yeri geliyor müziklerimi, videolarımı hazırlıyor, yeri geliyor projemizle ilgileniyorum. Sosyalleşmek adına girdiğim yeni işimde bile evde çalışmak üzere görevlendirildim, bunu da not düşmek isterim.

Bu konuda hem çok fazla artı, hem de çok fazla eksi mevcut.

Öncelik ise düzenlilikten geçmekte.

Evde çalışmanın eksisi genel olarak sosyalleşememe problemi. Tabii ki iş yeri ortamında tanıştığımız insanların bu konuda büyük bir payı var ama esas konu düzensizliğimiz.

Bir çoğumuz kendi işini yaptığı için düzenli yemiyor, düzenli çalışmıyor. Dolayısıyla saatler sarkıyor. Ekranın köşesinde bakıp gece yarısı olduğunu gördüğümüzde ise gün çoktan bitmiş oluyor. Haliyle yorulmamış sevgili vücudumuz uykuya dalamıyor ve saatlerimizi World of Warcraft üzerinde harcıyoruz. Yani düzenli yemek, düzenli çalışma, düzenli saatler. Hatta belki dışarı çıkıp iki tek atmaya bile sabit bir kaç gün belirleyebilirsiniz. Çöpe dönmek üzere olan bedenimize biraz gün ışığı ve zihnimize de biraz eğlence/boşluk gerekiyor.

Gün içerisinde ses en önemli etken. Boşlukta kaldıkça odaklanma konusunda problemler yaşayabiliyoruz. Aslında bir çoğumuzun odaklanamama problemi hiç bir ses duymuyor olması. Boş kalan beyin farklı kurgulara girince sapıtabiliyor. Bunun önüne geçmek adına müzik konusunda ciddi bir takviyeye ihtiyaç var. Ben sürekli müzik dinlemiyorsam bile çift monitör çalışıyor olmanın avantajını kullanarak dizi ya da çeşitli videolar açık bırakmaktayım. Dikkatimi çektiğinde bir kaç dakika dinlenmeme neden oluyor. Bunun dışında sürekli izleme&dinleme yapmamam gerektiğini zaten bildiğim için işime odaklanmam gerektiği düşüncesi de ekstra motive ediyor.

Buraya dinleyebileceğiniz bir liste bırakıyorum. R&B, Rock, Funk, Jazz, Punk, karman çorman bir liste olsa da gününüze tatlı dakikalar sağlayacağına eminim.

Timeets evde çalışanlar derneği resmi olarak kurulmuştur. Yorumlarda bizlere eşlik edin. Biraz sosyalleşelim değil mi?

  • this article created by @nerueger for timeets.

–image sources

cover – 1 – 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *